Opština Apatin se nalazi u severozapadnom delu Vojvodine (Zapadna Bačka), uz levu obalu Dunava. Zauzima prostor od 349 km2, na kojem živi oko 40.000 stanovnika u jednom gradskom i četiri seoska naselja (Prigrevica, Kupusina, Svilojevo i Sonta). Regionalnim putem R 101, Apatin je povezan sa Somborom (16 km) i graničnim prelazom prema Republici Hrvatskoj kod Bogojeva (35 km). Apatin je udaljen 100 km od Novog Sada, preko Odžaka, a 120 km preko Vrbasa. U reljefu opštine Apatin zastupljene su dve geomorfološke sredine: aluvijalna ravan Dunava i lesna terasa, a prosečna nadmorska visina je 85 m.
Opština Bački Petrovac nalazi se u delu južne Bačke, na površini od 158 kilometara kvadratnih, na vrlo plodnom zemljištu izmedju teritorija opština Novi Sad, Vrbas i Bačka Palanka i opštine Beočin u Sremu, čiju granicu čini reka Dunav.
Bečej (ranije Stari Bečej) je grad i sedište istoimene opštine koja se nalazi u Južnobačkom okrugu u Vojvodini, Srbija. Prema popisu iz 2011. Bečej je imao 23985 stanovnika.
Bečej je ekonomski centar na srednjem toku Tise kroz Srbiju. Nalazi se na važnom putu koji povezuje Novi Sad i Suboticu. Grad se prvi put spominje 1091.
Bečej (ranije Stari Bečej) je grad i sedište istoimene opštine koja se nalazi u Južnobačkom okrugu u Vojvodini, Srbija. Prema popisu iz 2011. Bečej je imao 23985 stanovnika.
Bečej je ekonomski centar na srednjem toku Tise kroz Srbiju. Nalazi se na važnom putu koji povezuje Novi Sad i Suboticu. Grad se prvi put spominje 1091.
U severnom delu Banata, u neposrednoj blizini srpsko-rumunske granice, prostire se velika opština Kikinda, središte ekonomskog i društvenog života ovog dela Vojvodine. U opštini su naseljena mesta: Mokrin, Iđoš, Bašaid (sa seocetom Bikač), Banatska Topola (sa Vincaidom), Rusko Selo, Novi Kozarci, Banatsko Veliko Selo, Nakovo i Sajan. Sedište opštine je grad Kikinda, naselje ravničarskog tipa, sa ušorenim ulicama koje se seku pod pravim uglom i prostranim trgom u centru grada.
Kikinda je udaljena od Beograda 127, a od Novog Sada 110 kilometara. Od srpsko-rumunske granice grad je udaljen 7,5 kilometara. Nadmorska visina tla je u rasponu od 77-84 metra. Grad se, kao i veći deo opštine, nalazi na Banatskoj lesnoj terasi. Do polovine 19. veka, grad je imao rečicu, Galacku, ogranak Moriša. Nakon velikih poplava 1857. godine, tok Galacke je odsečen od Moriša i pretvoren je u kanal za prikupljanje suvišne kišnice.
Pančevo je grad i središte opštine, ekonomski i kulturni centar južnog Banata, nalazi se 15 km severoistočno od Beograda, na ušću Tamiša u Dunav (na 44 i 53` severne geografske širine, 20 i 40` istočne geografske dužine i 77 m nadmorske visine) i obuhvata površinu od 757 km2. Opštine sa kojima sa Pančevo graniči su Kovačica, Alibunar, Kovin i grad Beograd.
Ruma se nalazi u centralnom delu Srema,smeštenog između Dunava i Save, na nadmorskoj visini 111 metara, u plodnoj vojvođanskoj ravnici koja dodiruje južne obronke Fruške gore, tog dragulja naše prirode, nadaleko poznatom po velikom broju pravoslavnih manastira zbog kojih je nedavno dobila i epitet “Sveta Fruška gora”.
Opština Senta nalazi se u Srbiji, u severnom delu Autonomne Pokrajine Vojvodine, 42 km južno od srpsko-mađarske granice, na desnoj obali reke Tise. Najsevernija tačka opštine se nalazi na 45o 47’ severne širine. Granica grada se nalazi između 19o 50’ i 20o 08’ istočne dužine.
Mala vojvođanska varoš Sremski Karlovci, mesto bogate istorije i tradicije, duhovno, prosvetno i kulturno središte srpskog naroda u Vojvodini tokom XVIII i XIX veka, smestila se podno Fruške gore, na desnoj obali Dunava, 10 kilometara jugoistočno od Novog Sada a 57 kilometara severozapadno od Beograda, na starom magistralnom putu Beograd-Novi Sad.
Sa površinom od 51 kilometar kvadratni, jedna je od najmanjih opština Vojvodine. Na juga se graniče sa područjem Inđije i Iriga, na zapadu sa područjem Grada Novog Sada odnosno sa gradskom opštinom Petrovaradin, dok njenu severnu i istočnu granicu čini reka Dunav.
Subotica je najseverniji grad u Republici Srbiji, drugi po broju stanovnika u Autonomnoj Pokrajini Vojvodini. Prema popisu iz 2011. godine ima 105.681 stanovnika. Nalazi se na 10 km udaljenosti od granice Srbije sa Mađarskom, na severnoj širini od 46°5'55" i istočnoj dužini od 19°39'47". Administrativni je centar Severnobačkog okruga.
Subotica se prvi put pominje 1391. pod latinskim imenom Zabatka. Godine 1526-1527. Subotica je bila prestonica kratkotrajne srpske države samoproglašenog cara Jovana Nenada. Osmansko carstvo je vladalo gradom od 1542. do 1686, kada je Subotica postala posed Habzburške monarhije. Tokom osmanske uprave ime grada je bilo Sobotka. Polovinom 18. veka ime joj je zvanično promenjeno u Sancta Maria, po austrijskoj carici Mariji Tereziji. Ime grada je ponovo promenjeno 1779. u Maria Tereziopolis, a mađarsko ime Szabadka je privremeno ušlo u službenu upotrebu 1845. a potom ponovo 1867. godine. Subotica je 1918. ušla u sastav Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca. Lokalni Srbi i Bunjevci su od 17. veka koristili naziv Subotica, koji je nakon 1918. godine i ozvaničen. Od 2007. godine Subotica ima status grada.
Vršac, jedan od najlepših vojvođanskih gradova, nalazi se 84 kilometra severoistočno od Beograda, 147 kilometara istočno od Novog Sada, u južnom delu Banata, na rubu Panonske nizije. Grad se smestio podno Vršačkih planina, u graničnom području prema Rumuniji. Od granice sa Rumunijom udaljen je 14 kilometara. Opština Vršac se na jugu graniči sa opštinama Bela Crkva i Kovin, na zapadu sa opštinom Alibunar, na severozapdu sa opštinom Plandište, dok se sa istočne i severoistočne strane graniči sa Rumunijom. Opština je po površini jedna od najvećih u Srbiji, ima površinu 801 kvadratni kilometar. Obuhvata 24 naseljena mesta.
Zrenjanin se nalazi na zapadnoj ivici banatskog lesnog platoa, na mestu gde se kanalisana reka Begej uliva u nekadašnje korito reke Tise. Područje opštine je izrazito ravničarski kraj. Grad Zrenjanin leži na 20°23’ istočne geografske dužine i 45°23’ severne geografske širine, u središtu srpskog dela regije Banat, na obalama reka Begej i Tisa. Nadmorska visina Zrenjanina je 80 metara, a na teritoriji grada kreće se u rasponu od 77 - 97 metara. Zrenjanin je od Beograda, udaljen 75 kilometara, a od Novog Sada, 50 kilometara